Pinskut ei olisi olemassa ilman teitä – vapaaehtoiset, jotka sydämestänne omistatte aikaanne ja osaamistanne lasten ja nuorten hyväksi. Kiitos teille jokaiselle, joka on ollut mukana tekemässä leireistämme, kerhoistamme ja tapahtumistamme turvallisia, hauskoja ja ikimuistoisia kaikille osallistujille!
Jokainen leiriläinen, joka on sytyttänyt iltanuotion, oppinut uuden taidon tai löytänyt uusia ystäviä, on saanut kokea nämä hetket teidän ansiostanne. Vapaaehtoistyönne merkitys on mittaamaton, ja teidän omistautumisenne tekee Pinskujen toiminnasta niin ainutlaatuista.
Vapaaehtoistoiminnan voima
Pinskujen ydin on yhdessä tekeminen. Meille on tärkeää, että lapset ja nuoret saavat tilaisuuksia kasvaa ja oppia leikin ja yhteisöllisyyden kautta. Tämä onnistuu vain teidän ansiostanne. Te olette niitä aikuisia, jotka osoittavat, että jokainen lapsi on arvokas ja ansaitsee turvallisen ja inspiroivan ympäristön, jossa hän voi olla oma itsensä.
Teidän avullanne pystymme järjestämään ilmaista tai lähes ilmaista toimintaa, johon kaikilla lapsilla ja nuorilla on mahdollisuus osallistua, riippumatta heidän taustastaan. Tämä on korvaamatonta erityisesti nykyisessä maailmassa, jossa monilla perheillä ei ole varaa kalliisiin harrastuksiin.
Yhdessä nuorten puolella
Kiitos kuuluu kaikille teille, jotka päivästä toiseen olette nuorten puolella. Teidän lämpönne ja kärsivällisyytenne antavat lapsille mahdollisuuden kokea onnistumisia, ratkaista haasteita ja luoda ystävyyssuhteita, jotka kantavat läpi elämän. Jokainen hymy, ilo ja rohkeus, jota näemme tapahtumissamme, on osoitus teidän panoksestanne.
Kun sanomme ”Yhdessä nuorten puolella,” tarkoitamme sitä. Vapaaehtoisten yhteisömme on vahva ja monipuolinen, ja te kaikki tuotte siihen oman arvokkaan osanne. Olipa roolinne pieni tai suuri, jokainen teistä mahdollistaa Pinskujen toiminnan jatkumisen.
Kiitos đź’š
Kiitämme teitä sydämestämme, ja toivomme, että jatkatte tämän arvokkaan työn tekemistä. Yhdessä voimme varmistaa, että tulevilla sukupolvilla on samat mahdollisuudet nauttia Pinskuleireistä, kerhoista ja tapahtumista, aivan kuten heitä ennen.
Jatketaan yhdessä nuorten puolella!
Comments are closed